Laboratuar

Isıl işlemde “Önce Kalite” anlayışı ile hizmet veren firmamızın modern ölçüm cihazlarıyla donatılmış laboratuarında mikrowickers ile ESD ölçümü, yüzey sertliği ölçümü ve iç yapı kontrolü yapılarak sonuçlar Kalite Güvence Raporu ile müşterilerimize bildirilmektedir. Ayrıca laboratuarımızda müşteri isteği doğrultusunda “NITAL ETCH" testi yapılmaktadır.

Isıl işlemi yapılan parçaların mikro yapı kontrolü OLYMPUS marka metal mikroskobu ile yapılmakta ve bu inceleme sonuçları fotoğraflandırılmaktadır. ESD ölçümü ZWICK ve SCHMADZU marka cihazlarımızda yapılmaktadır.
Yüksek hassasiyetteki (%0,1) SCHMADZU cihazımızdan ölçüm sonuçları çıktısı alınmaktadır.
50 Gr.’dan 10 Kg.’a kadar ağırlıkta vickers sertlik değerinden ölçüm yapılabilmektedir.
Mikro yapı ve ESD incelemelerinde en önemli safhalardan biride ısıl işlem görmüş parçadan numune çıkarmaktır. Burada esas olan kesim esnasında numuneyi ısıtmamaktır.Kesme makinemizin güçlü soğutma sistemi ile kesme işlemi hassas olarak yapılmaktadır.Laboratuarımızda yapılacak incelemeler için numunelerden Beuhler Bakalit Makinemizde kompakt bir bakalite almaktayız.

Yüksek sertliği ölçüm cihazları

Laboratuarımızda bulunan sertlik ölçüm cihazları ile HRA, HRC, HRD, HRB, HRN 15/30/45 sertlik değeri cinsinden ölçüm yapılabilmektedir. 0,1 HR okuma hassasiyetine sahip ölçüm cihazlarımız ile noktalı olarak da ölçüm yapabilmekteyiz. ( Test yükleri : 60 – 150 – 187,5 Kg. )

Dinawik