Kumlama

Firmamız bünyesinde tabla , tambur ve askı tipi olmak üzere 3 çeşit kumlama makinesi mevcut olup, her türlü geometrik şekle ve büyüklüğe sahip parçalarınızın kumlama işlemi yapılmaktadır.

Tabla Tipi Kumlama Makinesi

Kapasitesi : 300 Kg. Yükseklik : 65 cm. Genişlik : 170 cm. Tabla tipi kumlama makinesi özellikle büyük plaka şeklindeki parçaların ve dişli parçalarının kumlanmasına daha elverişlidir. Dişli arçalarının dişlerinde ezilme, vuruk vb tahribatların olmaması için tabla tipi kumlama makinelerinde kumlama işlemi gerçekleştirilir.
Kapasitesi : 100 Kg. Yükseklik : 60 cm. Genişlik : 66 cm. Tambur tipi kumlama cihazımız 100 kg kapasiteye sahip olup parçanın sertliğine uygun olarak seçtiğimiz çelik bilyeleri kullanmaktayız. Girift ve küçük parçaların tabla tipi kumlama cihazında kumlanması sonucunda iyi bir kumlama neticesi alınamadığından, bu tür parçaların tambur tipi kumlama makinesinde kumlanması daha doğrudur. Parçalar makine içerisinde dönerek kumlanır ve kumlama süresi daha kısa olduğundan daha verimli çalışılmaktadır.

Kapasitesi : 250 Kg. Yükseklik : 160 cm. Genişlik : 120 cm. Dişli parçalarının dişlerinde ezilme, vuruk vb tahribatların olmaması için askı tipi kumlama makinelerinde kumlama işlemi gerçekleştirilir.

Dinawik